Rok 2003

Jazzová muzika v Česku má stále kvalitní hudební podhoubí. O tom jsme se opět přesvědčili na 3.ročníku JAZZ A LITTLE OTHERWISE - Lanškroun 2003, který pořádá občanské sdružení SLEEPY HOLLOW ve spolupráci s městem Lanškroun a Kulturním centrem. Byli jsme opět zaskočeni neobvyklým zájmem jazzových formací o tento festival, a bylo velmi těžké vybírat z přihlášených kapel a sólistů. Je nám líto, že jsme opět museli zklamat ty, kteří hrají převzaté skladby. Tento festival dává prostor kapelám a sólistům s vlastní jazzovou tvorbou v jakékoliv podobě, v jakémkoliv nástrojovém obsazení, a že může být kvalitní a na profesionální úrovni jsme se opět přesvědčili.
Na zdařilém a pohodovém večeru vystoupili : folk-rock-jazzová kapela BUHVÍ – Praha, funková HIPERMOBILITA z Příbrami a BLUE SOFA z Brna. Festival uzavřel akademicky jazzrockový ONE BRAIN z Lanškrouna (viz. fotoarchív).
Na závěr bych chtěl za pořadatele poděkovat také sponzorům za finanční výpomoc, mediálním partnerům Rádio ČERNÁ HORA a správci internetových stránek HB WARE.
Co si jiného přát ? Nashledanou na IV.ročníku JAZZ A LITTLE OTHERWISE.


Ilja Michalec, dramaturg festivalu