Rok 2009

Plakát festivalu25. dubna 2009 v sálu lanškrounského zámku
Začátek festivalu je od 18 hod.Účinkující :

MAKO MAKO

MakoMakoKapela Mako Mako - styl Run 'n' be, fúze vokálů, beatboxu a nástrojů. Tento název přitom pochází z úst maminky jednoho jejich kamaráda, která tak milně nazvala styl R 'n' B. Kapele se však tato chybička náramně hodila, poněvadž pojem Run 'n' be vystihuje nejenom energii kapely (běžet), ale má i existenciální podtext (být).
Obsazení :
Kristínka Šimegová - zpěv, studentka JAMU obor muzikálové herectví
Ondra "en.dru" Havlík - beatbox, zpěv, rap, absolvent JAMU obor činohenrní herectví, mistr ČR
2007 v beatboxu (hip-hop camp)
Michal Procházka - basová kytara, absolvent JAMU obor dramatická výchova
Peter Strenáčik - zpěv, kytara, housle, beatbox, vystudoval JAMU obor muzikálové herectví

LESNÍ ZVĚŘ

Lesní zvěřLesní zvěř je netradiční hudební uskupení, které propojuje živý drum'n'bass s jazzem a psychedelií. Jde o energickou hudbu. Zpěv, smyčky živých nástrojů, trubka a bicí vystupují vůči klávesám jako rovnocenní partneři – slova a melodie mají stejnou váhu jako hudební plocha, rytmus je povýšen na meditační dálnici přes pocitové a pulzující zvukové krajiny.
Obsazení :
Martin Čech - bicí
Jiří Hradil – hammond,piano,synth
Miloš Rejsek - zpěv a zvuky
Marek Steyer - trubka

GRIMASA ČÁPA

Grimasa čápaGrimasa čápa je kapela hrající písně na pomezí jazzu, funky a popu. V momentální sestavě (2 zpěvačky, klávesy, kytara, baskytara, bicí) fungují od ledna 2008. Členové kapely nejsou žádní nováčci, někteří již mají za sebou nějakou tu hudební minulost od jazzových standardů až po rockové nářezy.
Obsazení :
Eva Doležalová - zpěv, Jana Šrámková - zpěv
Toník Veselka - klávesy, Marek Laudát - kytara
Hynek Tecl - basa, Michal Jirásek - bicí
Serga – perkuse, občasný host


SATO SAN-TO

SATO SAN-TOSATO-SAN TO vzniklo na začátku březnu roku 2008 jako expertimentální projekt Tomáše Heriana a Oskara Töroka.
Obsazení :
TOMÁŠ HERIAN – bicí, programming, specializací v jeho hře na bicí jsou groovy lámaných beatů ostřejšího tempa, často označované jako Jungle, Break nebo D.n.B.
OSKAR TÖRÖK - trubka, studoval konzervatoř v Bratislavě, Košicích a Vyšší Odbornou školu Jaroslava Ježka v Praze. Spolupracoval s mnoha osobnostmi české i zahraniční hudební scény.

MILAN SVOBODA QUARTET

MILAN SVOBODA QUARTETMilan Svoboda - piano
Milan Krajíc - sax
Filip Spálený - bass guitar
Ivan Audes - drums
Mezinárodně věhlasné kvarteto Milana Svobody navazuje na tradici moderního jazzu 60. a 70. let. Objevují se zde však také vlivy rocku, folklóru a soudobé hudby vážné. Milan Svoboda řadí často své kompozice do větších tématických celků a vznikají tak příznačné suity, které umožňují dostatek prostoru pro kreativní improvizace všech členů skupiny. Se svým kvartetem, v jehož obsazení se po dobu jeho 20-tileté existence vystřídalo několik předních jazzových osobností, koncertoval M. Svoboda téměř po celé Evropě, v USA, v Mexiku a v Indii, zúčastnil se řady jazzových festivalů a nahrál 7 gramofonových alb.