2016a

Pořádá : Ilja Michalec, NEW MUSIC production agency ve spolupráci s KC Lanškroun, za finanční podpory města Lanškroun, Pardubického kraje a nadace Český hudební fond.

Mediální partneři : Česká televize,  Český rozhlas, Městské noviny Lanškroun, Penzion Martina, Lanškrounsko.cz,   Orlický deník, hudební časopis MUZIKUS.  Sponzoři : GUFERO Rubber Production s.r.o., GMS s.r.o., HAS Lanškroun s.r.o., STEPA s.r.o., SANELA s.r.o., Klempířství MAN s.r.o., ADVISORY service s.r.o., AMMA PROGRESS s.r.o., EXVALOS s.r.o. a Miroslav Doležal – PIANO servis.

 

v 19:30:

01Chrudimská kapela John Hayllor je blues v moderním kabátu s výraznými rockovými prvky.  V jejich muzice je slyšet inspirace klasickým blues i rock. S citem kombinují pohodové i energické pasáže v jeden celek. Na koncertech panuje příjemná atmosféra a ve vzduchu se  vznáší myšlenka, že i rock jde dnes hrát trochu jinak, než jsme všichni zvyklí slyšet v rádiích.  Kytara, zpěv: Janek Žežula, baskytara: Honza Vlasák, bicí: Míra Svoboda

 

 

 

ve 21:00:

02Rene Trossman & Little Big Band  (USA) . Rene Trossman je zkušený bluesový kytarista. Do Lanškrouna přináší atmosféru jeho domácí fantastic-ké chicagské bluesové scény, kde pravidelně hrával s muzikanty jako jsou Buddy Scott, Byther Smiths, Lurrie Bell, Iceman Robinson, Little Mack Simmons, Lorenzo Thompson. Kromě České republiky navštívil  také Německo, Rakousko, Švýcarsko, Polsko a jiné evropské státy. Trossman přímo navazuje na odkaz muzikantů zlaté bluesové éry 50. a 60. let, ať už to je či byl Otis Rush, Magic Sam, Muddy Waters nebo Jimmy Reed.

 

 

 

ve 22:00:

03Jamie Marshall & Amplified Acoustic Band (UK/CZ) . Jamie hrál více jak dvacet let na Londýnské scéně, kde spolupracoval s hvězdami, jako jsou Don McLean, The Blues Band, Paul Young and Los Pacaminos, s frontmanem skupiny Squeeze Glennem Tillbrook a Britská bluesová legenda Long John Baldry. Turné s McLean byl zakončen živou verzi "American Pie" píseň, v EMI, Abbey Road Studios pro BBC televizní program "Deset nejlepších pop songs". V současné době žije v České republice. Spolupracuje s Věrou Martinovou, kde je dokonce členem v její doprovodné kapele. Jamie Marshall - akustická kytara, zpěv, Svatka Štěpánková - kontrabas, zpěv, Radek Hlávka - akustická kytara, zpěv, Martin Petrásek - cajon, perkuse.

 

 

 

 

ve 23:00:

04Live Foyn Friis Quintet . Norská zpěvačka a skladatelka Live F. Friis je vycházející hvězda skandinávského jazzového vokálu a miláček hudebních kritiků, kteří její hudbu většinou zařazují do kategorie indie-jazz s prvky popu. Tato živelná světoběžnice vystupovala na řadě evropských i amerických festivalů, v jižní Americe i Africe. Během své kariéry si zazpívala například s Brianem Bladem, Thomasem Morganem a Bobbym McFerrinem. Její debutové album bylo nominováno na nejlepší dánské jazzové album roku. Později se získala ocenění Årets Unge Jazzkomponist og Danmarks Nye Jazzstjerne ("Nejlepší mladý jazzový skladatel roku" a "Nová hvězda dánského jazzu"). Live Foyn Fris (Norsko) – zpěv, Luboš Soukup (CZ) – saxofony a klarinet, Stian Swensson (Norsko) – kytara, Rastislav Uhrík (SK) – kontrabas, Tomáš Hobzek (CZ) – bicí.