171002-jazz1

 

171002-jazz2v 19.00 hod.

Libor Šmoldas New York Trio (Šmoldas - Nussbaum - Anderson - CZ/USA)

Ve svém New Yorském triu se Vám Libor Šmoldas, jako jeden z nejlepších jazzových kytaristů světového formátu představí společně s rytmikou absolutní světové jazzové špičky  bubeníkem Adamem Nussbaumem a kontrabasistou Jay Andersonem. Trio podniklo několik turné v Evropě a USA.  Šmoldas společně s Nussbaumem a Andersonem vydavají již své druhé album.  

 


171002-jazz3ve 20.00 hod.

HOT SISTERS je originální dívčí vokální trio s doprovodnými muzikanty, zaměřené na swing. Nebojí se zabloudit do více než sto let starých vod, či vás okouzlit První republikou, zároveň ale dokáže jít s dobou a zakomponovat do své hudby moderní prvky jako např. beatbox nebo udělat vtipný, do swingu laděný cover světových hitů. V jejich repertoáru se objevují jak vlastní aranže evergreenů, tak i mnoho autorských skladeb s velice vtipnými českými texty. Swing a electroswing v dnešní době zažívá velikou renesanci a je stále oblíbenější i mezi mladými lidmi. Hot Sisters vydaly CD Swing je můj. Obsazení: Doris Lamošová – zpěv, Alice Bauer – zpěv, Sophia Lamoš – zpěv, Jiří Polydor – klavír/klávesy, Antonín Šturma – kontrabas, Petr Mikeš – bicí171002-jazz4ve 21.00 hod.

THE MUH TRIO (Itálie,CZ). Toto trio tvoří vynikající italský pianista Roberto Magris (v letech 1998 a 2002 byl hudebním ředitelem "Euro Plane Orchestra"v Terstu. Od roku 2006 se jeho hudební aktivity přesunují do USA, kde se stal hudebním ředitelem a prominentním hudebníkem "JMood Records“ jazzového vydavatelství v Kansas City.), dále  jeden z nejlepších evropských kontrabasistů František Uhlíř a česká bubenická legenda Jaromír Halešic.171002-jazz5ve 22.00 hod.

Michael Mayo Quartet (USA,CZ)

Michael A. Mayo – losangeleský zpěvák, skladatel a aranžér, dnes „smluvní zpěvák“ Thelonious Monk Institute of Jazz (www.monkinstitute.org) v Los Angeles, Kalifornie, USA. (spolupracoval s Herbieho Hancockem a Dee Dee Brigdewater) Michael Mayo vystudoval bostonskou Berklee College of Music a je to fantastický jazzový zpěvák, který mimo jiné též výborně scatuje. Hraje navíc až na šest hudebních nástrojů, z toho na čtyři velmi dobře. Hned po škole obdržel Mayo stipendium na Thelonious Monk Jazz Institute, což je na západním pobřeží USA organizace „nejprestižnější z nejprestižnějších“, srovnatelná třeba s „Jazz at the Lincoln Centre“ (www.jazz.org) na východě USA. Michael Mayo pravidelně spolupracuje s Dee Dee Brigdewater a dalšími esy amerického jazzu. Zpíval na akcích pořádajících Michelle Obamovou, manželkou exprezidenta Baracka Obamy. Obsazení: Michael Mayo (USA) – zpěv, Marek Novotný – piano, Ondřej Štajnochr – kontrabas, Jiří Slavíček – bicí171002-jazz6ve 23.00 hod. 

AGA DERLAK TRIO (Polsko)

I přes svůj nízký věk (má teprve 23-let) polský talent Agniezka (Aga) Derlak má všechny předpoklady stát se světovou hvězdou. Na absolutním vrcholu, na špičce současného jazzu se pohybuje mnoho žen, ale jen málo klavíristek a jen velmi málo tak moc talentovaných klavíristů jako je Agnieszska. Derlak neustále zpřesňuje svou vlastní hudební identitu a činí tak s velkou zralosti a sebevědomím.  Ona je tou dosud chybějící spojnicí mezi tradicí a nejnovějšími jazzovými trendy a směry, a to nejen v Polsku. V roce 2016 Polská společnost hudebního průmyslu (Polish Society of the Phonographic Industry) udělila triu  nejdůležitější a nejprestižnější ocenění v Polsku – v kategorii "nejlepší jazzový debut".  p.s. „Polský Anděl“ se jmenuje podle Fr. Chopina. Hlavními inspiračními zdroji pianistky a samotného tria jsou: Gerald Clayton, Brad Mehldau, Michał Tokaj a Marcin Wasilewski. 

Ovládá také příčnou flétnu, ale jako pianistka je opravdu nedostižná. Trio Agy Derlak jede na vlně vitální energie, její soubor již dnes patří k čelným představitelům polského jazzu. 

Obsazení: Agnieszka (Aga) Derlak – piano, Tymon Trabczyňski – kontrabas, Bartosz Szablowski – bicí.